Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: zeze1122
Eser Sıra Numarası: 160221eser16


                                                                                 İSTEKLERİMİZ


İsteklerimiz,hayallerimiz,yapmak zorunda olduklarımız…  Sonsuz bir mücadele yaşıyoruz iç dünyamızda. Şartların acımasızlığı altında eziliyor hayallerimizden aldığımız hazla bir kez daha devam diyoruz.
İyimserim çünkü ışığı kapatanlara inat bir mumda ben yakıyorum,iyimserim çünkü akıbetini öngördüğüm olaylara vurdumduymaz bir edayla arkamı dönebiliyorum.
Hür değilsem bu kimin ayıbı diye soramıyorum belki etrafıma ya da kusamıyorum çaresizliklerimi,bağırıp söylemiyorum içimdekileri bir çırpıda ama ezildiğim gerçeklerde can vermeden silkeleniyorum çünkü ayakta durmak, sadece nefes almak ve yürümekle gerçekleşmiyor insan anatomisinde.Ruh bedende ağırlık yaratırsa görmezden geliyor yaşamayı gerek duymuyor umuda.
İyimserim çünkü biliyorum kalkan gemilerin getireceği güzel kokulu anlar var.Biliyorum her iç çekişte yaşadığım salt hüzünün bende bıraktığı etkiyle toparlanacak duygularım var. Bir bir çıktığımız umut basamaklarında takılmazsak basamakların ne denli değerli olduğunu göremeyiz.
Gökyüzünü kuşatan sadece yıldızlar değil içimizin yansımasıdır bazen,Gelgitlerimiz,belirsizliklerimiz,kaygılarımız,düşlerimiz,hayal kırıklıklarımız. Bunlardır bizi ileri taşıyan etkenler ve bir kez daha bunlardır bizi kaldıran gerçekler.
‘’Gerçekler’’  neye göre gerçek,kime göre gerçek ?
Bu sorular değil midir bizi mücadeleye zorlayan,doğru sandığımız yanlışlar ayyuka çıktığı zaman savrulan ve gençliğimizin verdiği can havliyle umutsuz bireyler olan.
Hepimiz gözlerimizi kapattığımız zaman istediğimiz işlerde istediğimiz parayı kazanıyoruz.çünkü yaşadığımız aksiliklerin üstünden atlayıp yolumuza devam etmek için geleceğe bakıyoruz. Geçmişine  bağlı kalmanın üzerimizde bırakacağı tesirlerden korkuyor bir kez daha umut ışığı yakıyoruz çünkü korkuyoruz,korkularımızla olgunlaşıyor korkularımızla ileriye umutla bakıyoruz.
İyimserim çünkü her insanın içinde varlığını koruyan masum çocukluğuma tutunuyorum.düştüğüm zaman yerden kaldıran ailemin bakışlarında ki samimiyete tutunuyorum.sessizliğin muazzam hüznünü yaşamaktan korkmuyorum sessizliğe tutunuyorum.garip diye sıfatlandırılan tüm olayları incelemekten çekinmiyorum alışılmamışlığa tutunuyorum.toplum baskısıyla şekillenmiş topluma grotesklerle karşılık veriyorum mizahın gücüne tutunuyorum.
‘’Özgür mü diyorsun kendine? Sana hükmeden düşünceni duymak isterim bir boyunduruktan kaçıp kurtulduğunu değil’’ demiş Nietzsche. Özetliyor sanki iç dünyamızda ki savaşı bir bakımdan. Sonsuz mücadele ve özgürlük hırsı kaldırıyor ayağa bizleri.
İyimserim çünkü ebedi çelişkilerin insan ruhunu beslediğini biliyorum. At gözlüklerini çıkaramayan insanları görmezden gelebiliyorum toyluğumun verdiği heyecan ile birlikte kesin yargılarla olumsuzluklara hüküm giydirebiliyorum çünkü takılıp düşmenin acısından değil sonucundan korkuyorum.


önceki eser / sonraki eser