Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: yolcu1729
Eser Sıra Numarası: 160220eser19
  TUTKU
       İyimserim çünkü olmasını istediğim hedeflerim doğrultusunda savaşmam gerek. İçimde bu olgulara giden bir umut var. Ben tükenmedim diyor. Sarsıntılara karşı dimdik göğüs geriyoruz. Her geçen gün daha umutlu bakıyorum. Çünkü evrenin şifresini çözdüm. Bu şifre ise inanmak ve her zaman olaylara pozitif tarafından bakmakta. Binlerce tutkum var olmasını dilediğim; bu tutkulardan bir kaçını size anlatacağım.
       İlk olarak edebi alanda iyi bir yere gelebilmek. İyi bir yere sahip olmak benim için gerçekten mühim. Düşüncesi bile muazzam. Yıllar geçse de biz yok olsak da dünyada kendimize ait bir parça bırakma zevkinin bir başka olduğunu düşünüyorum. Şimdilik kimsenin bilmediği, bir gün mutlaka bileceği düşüncelerimi kağıda vurmuşluklarım var. Onlara gözüm gibi bakıyorum. Şehir dışına çıksam bile onları da sırt çantamın içine koyuyorum. Benim dilsiz evlatlarım onlar, evlatlarımı kumaş parçalarının içine hiçbir zaman hapsetmedim, hapsetmem de. Bazen bir boşluğa düşerim, zehrimi akıtmam gerekir. Kelimeleri diğer insanlara zikrederek bunun olmayacağını bildiğim vakitlerde ise kalemimin ucundan sihirli kelimeler kağıda dökülür. Çünkü ben yazdıkça panzehrimi buluyorum. Sonra o sonu gözükmeyen dipsiz kuyudan kurtulup yeşil dümdüz bir yola çıkıyorum.
Bir diğer tutkumdan bahsedeyim, hukuk. Hukuk alanında genel algının dışında yoluma devam etmek istiyorum.  Çoğunluk hukuk eğitiminden sonra ofisini açar. Sadece maddi değerlere yönelir. Ben ise maddi değerlerin dışında olan unsurlarla ilgilenmeyi tercih ederim. Çünkü yaratılış ile doğamızda var olan inançlarım buna izin vermiyor. İnanıp, güvenmediğim hiçbir işi yapmam. Örnek olarak yakın bir zaman içerisinde yaşamış olduğum bir olayı anlatacağım. Bir arkadaşım koşarak yanıma geldi. En yakın arkadaşım olan kişinin benim hakkımda birkaç söylemde bulunduğu ifadesini kullandı. Hiçbir şey söylemeden izin isteyip uzaklaştım. Uzaklaşmamın nedeni ise ona inanmadığımdan dolayıydı. Hemen yakın arkadaşımın yanına gidip, olayı anladım. Sonuç ise güvendiğim kişinin beni hüsrana uğratmamasıydı.
Bir kişi ile iyiyseniz mutlaka önünüze aşılması güç duvarlar örmek isteyen insanlar olacaktır. Önemli olan bu tip olayları güven ile yoğrulmuş inancınızla aşabilmek. İnanç önemli bir kavram, yok olmaması gereken. Bu yüzden yapacağınız her eylemde inanmaya sırtınızı çevirmeyin. Her başlangıçta yapabilme yetisini vücudunuzun bütün damarlarınızda hissedin.
Kısacası bu nedenlerden dolayı hukuk alanında yolumda ilerlerken sadece inandığım müvekkiller ile çalışacağım. Kanun tarafından suçlu görülen birini savunmak zorunda kalırsam onun karanlık vücudunun içindeki ışığı görmüşümdür. Bütün kötülüklere rağmen insanları bir basamak  bile olsa dahi hep ileri safhaya taşıma düşüncesi umudumu arttırıyor.
      Arada sırada belirsizliklerden dolayı en derinlere saklıyorum bütün benliklerimi, benden başka kimse ulaşamasın diye. Bunun uğruna düşünerek derine gidiyorum. Varsayalım ki hayat bir gökyüzünde, gökyüzünün en tepesinden denizin en dibindeki kumların arasındaki midyeye saklıyorum kendimi. Eşref saati olarak adlandırdığımız bir zaman dilimi geliyor. İşte o anda içimdeki bütün belirsizlikler yok olup bir inci tanesine dönüşüyor. Birçoğu için anlam ifade etmeyen küçük kum tanesinden nasıl bir inci oluştuğunu hayranlıkla izliyorum. Bir çok kimsenin önemsemediği şey benim hayatıma anlam katıyor ise yaşayacak olduğum günlere daha umutlu ve huzurlu ilerlememi sağlar.


önceki eser / sonraki eser