Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: ufki3294
Eser Sıra Numarası: 160222eser30
NASIL BİTİRECEĞİN SENİN ELİNDE

Bu genç yaşımda bütün aksiliklere karşı iyimserim, çünkü daha hayatın başındayım; ama nasıl yaşamam gerektiğinin, nereye gelmek istediğimin, buraya nasıl gelebileceğimin ve buraya gelirken karşılaşacağım zorlukların bilincindeyim. Bu istediğim şartlara ulaşabilmek için karşıma çıkan her şeye karşı iyimser olmalı, onları aşabileceğime inanmalı ve onun için çabalamalıyım. Eğer kötümser olursam git gide moralim düşer, en basit zorlukları bile gözümde büyütür kendim ise onlar karşısında küçülürüm.

Önümde inişli çıkışlı, keskin dönüşlerle dolu, sert ve aşılması zor olan uzun mu uzun bir yol var. Bu yol öyle iki günde bitecek yollardan değil, gerçekten çok uzun bir yol. Küçük bir olayda ümitsizliğe düşersen bitiremeyeceğin, her zorlukta pes edip de sapmaman gereken bir yol. Uzun ama bitince mutlu olacağım bir yol. Asla bırakmaman gereken, başlaması kolay ama bitirmesi zor olan…  

Bu yola çıkacak yolcunun özelliklerinden en büyüğü ise sabırlı olması sonrada yolunun nereye varacağını bilip karşısına çıkacak engellere hazırlıklı olması. Bu yolcu yolunda giderken küçük bir aksilikte ben bu yolu bitiremem diyerek kötümser olursa o yolu bitiremez, en büyük zorlukları kendi kabiliyetleriyle aşacağını ve aştığı her zorluğun onu güçlendireceğini bilerek yola baştan iyimser çıkacak ki yolculuğu rahat geçsin.
Hayatta yapmak zorunda olduğun pek çok sorumluluk vardır ( Eğer düzgün bir hayat yaşamak istiyorsan ) ve bunları eninde sonunda yaparsın. Mesele ona kötü tarafından bakarak, kendini zorlaya zorlaya yapmak mı yoksa iyi tarafından bakarak onu iyi karşılayıp güzel ve zevk alarak yapmak mı?


önceki eser / sonraki eser