Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: serdal1453
Eser Sıra Numarası: 160213eser03EY DÜNYA

     İyimserim çünkü ben hayatı dolu dolu yaşayıp zevk almak istiyorum, ben aldığım her nefeste bir heyecan,bir can istiyorum.Ben dönüp baktığımda keşkelere sarılmış bir dil değil,iyikilere bürünmüş bir divan istiyorum.Ben aynalarda dahi gülen gözler istiyorum.Ben kine bürünmüş kirli bir dünyanın değil, barış kokan bir dünyanın hayali ile yaşıyorum.Ben kötü giden bir düzeni eleştirmek değil, onu düzeltmek istiyorum.

     Ey beş para etmeyen, üç gün sürmeyen dünya şimdi bana bunu hor göremezsin çünkü ben senden seni almak istemiyorum, sana bir sen vermeyi diliyorum.Ve biliyorum sen zaten bensiz mutlu olamazsın dünya.Şimdi haykırma bana ‘’Sen kimsin?’’ diye; ben doğumumla sende bir milat başlattım ve ömrüm boyunca üzerine imzalar çakacağım paslı çivilerini söküp yeniden…Ve sen, o koca dünya, beni de imrenerek o kara toprağında yutacaksın.Ey dünya mundar kafes! Sen beni yutmakla bitirebileceğini mi sandın.Yanıldın be dünya…Ben bana yaptığın bunca şeye rağmen hala sana güzel bakabilecek kadar büyüğüm.Ve ben senden aldığım tek bir nefesle seni alt üst edecek kadar da güçlüyüm.

     Dünya.Dünyam.Seni kırdım mı yoksa istemeden ve sana güzel bakabildiğimi söylerken. Alınma bana olur mu, senden sadece ‘’iyimser bir gül’’ istedim. Bana bunu çok göremezsin, görmemelisin ufak bir tebessümü… Emin ol bu çok zor değil.Bak ben gülüyorum hala onca şeye rağmen.Nasıl diye sorma. Sen daha iyi bilirsin iyimserliğimi.

     Ey yaratıcının en mükemmel biçimde yarattım dediği varlık! Biliyorum sende de onun yaptığı bunca şeye rağmen güzel bakacak gözler, çökmeyecek dizler var. Ve eminim sende hala tükenmemiş bir güç var. Kır zincilerini, kurtul sana tasma olan karamsar düşüncelerinden ve o içinde varlığından emin olduğun gücü bul!

     Bir kalp ki içimde durmadan atan, sevginin rengini pompalayandamarlarıma…Vücudumun en ücra köşesine bile ulaşmışken bu sevginin rengi ben hala sana nasıl olur da karamsar ve nefret dolu bakarım. Ben de ne var diye sorma sen sakın, sende özgürlüğün rengi, sen de huzurun rengi, sende sevginin en tatlı hali.Tüm bunlar sendeyken nasıl olurda sana ben karamsar bir gözle bakarım…