Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: ressam07
Eser Sıra Numarası:160202eser01YARINLAR ÇOK GÜZEL OLACAK DİYORUM
Yarınlar çok güzel olacak diyorum ve her sabah uyandığımda umut gözlüklerini takıp iyiliğe dair ne varsa yanıma alıp öyle çıkıyorum yola. Her fırsatta çiçekleri suluyor, sokaktaki canlılar için bir parça ekmek ve bir tas su koyuyorum kapımın önündeki çam ağacının mutluluk veren gölgesine. Her şey daha güzel olsun ve benim dünyamda hiçbir şey gri kalmasın diye. Günlükler tutuyorum yaşanan güzel anılar yok olmasın diye. Güzel bir sandıkta hayallerimi yazdığım renkli kağıtlar biriktiriyorum bir gün onları çıkarıp birer birer  gerçekleştirmek için. 

 Okula gidiyorum, bilgi topluyorum, bana verilen görevleri tek tek yerine getiriyorum  neden mi ? Başta kendime daha sonra aileme ve en sonunda da vatanıma faydalı olabilmek için. Her şey daha güzel olsun, yarınlar gecenin ardından üzerine güneş doğmuş sabahlar gibi aydınlık olsun diye. Güzellikler denizinde bir damla da ben olayım diye. Ben de söz hakkına sahip olmak istiyorum ve bunun için var gücümle çalışıyorum. Bir yerlerde insanlık için kararlar alınırken bana da fikrim sorulsun diye. Yükselmek, bir ağacın gövdesine sarılan bir sarmaşık misali yükselmek istiyorum adım adım. Önüme çıkan zorlukları kolay aşabilirim diyorum. Çünkü bu engeller aşılmaz dağlar değil aksine yükselmem ve büyüyüp olgunlaşmam için bana sunulan enerji parçacıkları diyorum ve yoluma devam ediyorum. Yarınlara umutla bakıyorum  her ne kadar televizyonu her açtığımda savaşlar, ölümler, acı, gözyaşı,yetim kalan çocuklar, evlatsız kalan anneler görsem de bir gün bunların hepsi  bitecek diyorum çünkü ben ve benim gibi düşünen insanlar zamanla büyüyüp çoğalacak ve bir çığ gibi düşecek kötülüklerin üzerine diyorum. İşte o zaman iyilik yağmurları yağacak kötülüğün çoraklaştırdığı topraklara. O topraklar yeniden yeşerip meyve vermeye başlayacak, kök salıp büyüyecek uçsuz bucaksız ormanlar gibi.İşte o zaman dünyayı iyilik ve sevgi saracak her yer gökkuşağı gibi rengarenk, ışıl ışıl, tertemiz olacak. Siyahı ve griyi toprak altına gömüp yok edeceğiz. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? diye soracak olursanız, dedim ya umut gözlüklerim ve sevgi dolu kocaman bir yüreğim var benim. Bunlar oldukça yarınları umutla beklememek için hiç bir nedenim yok diye düşünüyorum.
İyimserim, çünkü “Ben büyüyorum”  iyimserim, çünkü çantam ve ceplerim sevgi tohumları ile dolu yavaş yavaş ekiyorum onları gözyaşı ile sulanmayacak topraklara. İyimserim, çünkü biliyorum benim gibi düşünen milyonlarca insan var ve hepimiz sabırsızlıkla büyümeyi bekliyoruz. 


önceki eser / sonraki eser