Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: razeay1478
Eser Sıra Numarası: 160221eser05VATAN İÇİN
      Ailem, vatanım, yurdum, milletim, bayrağım, dünüm, bugünüm ve yarınım için… Beni seven beni düşünen benim için hayatını hiçe sayan insanları düşünüyorum da onca olumsuzluğa rağmen nasıl da yılmadılar. Bu millet için, bu vatan için, bu bayrak için hayatlarını feda edip evlerinden, yurtlarından olan o insanlar dünya mutluluğundan vazgeçip ebedi mutluluğu tercih ettiler. Hiçbir zaman vazgeçmeyip ileriye yürüyen göğsünü gere gere Allah diye diye koşan aziz atalarım için barış için sevgi, kardeşlik için, umutları yeşertmek için, kanı dökülen onca insan için, düşmanı uzaklaştırmak için, cennet vatan için, yerin altında kefensiz yatan için, ezanlar için, iman dolu göğüsler için, şehadet eden diller için iyimserim işte…

      Onlar hiçbir zaman yılmadılar, en başta “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen erdem ve basiret sahibi olan bu adam vazgeçmedi! Hep onlara ders vermek için bu milletin arkasında durdu. Düşmanlara mısralarıyla kurşun oldu, kalemiyle mızrak oldu, sözleriyle bir ok oldu ve kalbi ile tercüme olmuş bu aziz kişi bu millete can verdi, bu şanlı hilali ilelebet korudu. Yüce Rabbim, ona çok büyük çok yüce bir makam verdi.
  • Kim nereden bilecek demiştin ya!
  • Biz seni tanıyoruz safahatınla
  • Biz seni tanıyoruz saf hayatında...

       Ne kadar çaresiz kalsalar da hep ileri dediler. Yeri geldi çocuklarından vazgeçtiler, yeri geldi battaniyeyi çocuğuna değil cephanenin üzerine attılar. Onlar bir vatan sevgisi için tüm dünyalarından vazgeçtiler. Bir ekmeğe muhtaç iken evinde ne var ne yoksa yününden son ipine kadar onlara harcadılar. Kendilerine değil orada savaşan, vazgeçmeyen kardeşlerini düşündüler. Genci, yaşlısı hepsi orada savaştılar. Onlar şehadet şerbetini kana kana içmek için sevgili Resullerine en güzel şekilde şehit makamında yoldaş olmayı tercih ettiler Şimdi Rabbim onların çabalarını boşa çıkarmadı ümitlerini yeşertti ve zaferi elde etmelerini sağladı. Milletin onurunu ayaklar altına aldırmadan dimdik durdurdu. Şimdi bu güzel insanlar övgülerin en güzeline layıklardır. Türk milletinin kalbinde sonsuza dek yaşayacaklardır.

      İşte şimdi onlar umutlu oldular çünkü Rablerine güvendiler. Bende bunun için umutlu ve iyimser bir insan olacağım. Düşmana, dur diyeceğim! Hakkı hukuku öğreteceğim bu neslin evlatlarına. Daha ne gerekir ki iyimser olmak için. İşte vatanım, işte bayrağım, işte milletim! Hakkı hür yaşamakta olan Hakka tapan milletim. Çünkü şunu da biliyorum ki bu nazlı hilal bize çatarsa çehresini, iyimser olmaktan daha fazla şeye ihtiyacım olacak.


önceki eser / sonraki eser