Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: pia3434
Eser Sıra Numarası: 160218eser06
   İYİMSER BİR GÜL
Üstüm de bir hüzün kafam da binlerce soru… Boğuşuyorum kendimle… Anlatmalıyım kafamdakileri, tek gram uyku girmiyor gözlerime. Düşünüyorum ne zaman birbirimize sevgi ile değil de nefret ile bakmayı öğrendik? Ne zaman bu kadar bencil olduk? Biz mutlu insanlardık, cebimizden umudu, kalbimizden sevgiyi eksik etmeyen insanlardık. Ne zaman terk ettir ruhlarımızı bu duygular? Ne zaman söndü gözlerimizdeki parıltı? Hangi ara tüm tüm hücrelerimize işledi kin, nefret,öfke? Bana sorsanız benim cebim de hala umudum var. Biliyorum dönecek tekrar ruhlarımıza sevgi, umut. Yarınlar var. Yarınlar umutlu. Belki de umutlu olmak en kara gün de bile bir yerler de mavinin olduğuna inanmaktır.
İyimserlik beki de en karanlık gün de bile maviyi görmektir.İyimserim Fuzuli’nin, Nazım’ın, Yahya kemal’in taş gibi döşediği dizlerden yürüyerek Ahmet Haşim’in semadan ağır ağır damıtarak ördüğü merdivenden çıkarak. Ordan kaptanlar, deniz mavisine, Pia’ya, şöför Nebahat’e selam çakacak oğullarımız kızlarımız var. Anadolu da bir sabah ezanın da yalnızlar rıhtımına gül yetiştirecek oğullarımız var. Ve o güller ile çoğalıp yeni umutlar saçacağız etrafımıza.1919’da tüm dünyanın bitti dediği o anda Gazi’nin bir büyük adımıyla küllerinden doğdu bu millet. Tüm yoksulluğa, yoksunluğa rağmen iki çoraptan biri verilerek tek yürek olundu. Bu halk mücadeleye ışık oldu, umut oldu ve ışığı ile tüm dünyayı aydınlattı.
İyimserim bu ülke de Aziz Sancar gibi beyinler oldukça iyimserim ve iyimser olacağım. Okula gidememe rağmen ev de ailem ile oturup on sekiz gün boyunca dışarı çıkamama rağmen iyimserim ve iyimser olacağım.Kalk silken kendine gel umutsuzluğa sarılma umutsuzluk şeytandır, ümit etmek Allah'tandır. Demiş Sems-i tebrizi yeter ki siz de kalkın silkenin ve kendinize gelin belki de o zaman savaştan kaçan ve on kişilik botta otuz kişi binene bir mülteci gibi birazcık da olsa geleceğe yeni bir yaşama dair umutlu olabilirsiniz.
İyimserim çünkü buna ihtiyacım var. Belki de hepimizin tüm olumsuzlukları bir kenara bırakıp biraz da olsa bir yerler de maviyi aramaya ihtiyacımız var. 


önceki eser / sonraki eser