Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: peri3435
Eser Sıra Numarası: 160221eser37
KARANLIĞI DELEN SİHİRLİ IŞIK
İyimserlik insanı ayakta tutan ve her zaman hayata bağlanmasını sağlayan, insan ruhunu besleyen bir duygudur. Ben de iyimserim çünkü önce ülkemi, sonra dünyayı içinde bulundukları durumdan kurtarabilmemin ilk şartı budur. Kafamda kötü senaryolar kurup kafamı onlarla yorarken bu dünya için yapmak istediklerimin hiçbirini yapamam. Bu yüzden hayata olumsuz bakmak daima hepimizi bunalıma sokar. Yılmadan elimizden geleni yapmak her daim kendimizi ve benliğimizi hem daha dinç tutar hem de yüreğimizi hafifletmeye yarar.
Kalbimdeki iyilik duygusunu kafamda harekete geçirmek, bu dünyaya ve bizden sonraki nesillere güzel planlarımı armağan etmek istiyorum. Elbette bunu tek başıma yapamam, yardımınıza ihtiyacım var.  Öncelikle sizlerin de iyiye odaklanmanız, pozitif düşünmeniz gerekiyor. Kafanızı tüm kötülüklerden, olumsuzluklardan arındırın; her şeyin daha iyi ve daha güzel olacağına inanın. Ben öyle yapıyorum. Bu şekilde ne mi yapacağız dersiniz? İyiye inanıp, onu başaracağız. Güzelliklere odaklanıp onları çağıracağız. Dünyadaki tüm kötülükleri yeneceğiz. Haksızlıkları, adaletsizlikleri, küresel ısınmayı, çevre kirliliklerini, hastalıkları, doğal afetleri hatta savaşları durduracağız. Tam olarak durduramasak da en aza indirgeyeceğimizden hiç şüphem yok. “Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Biliyorum ki en karanlık anlarımızda bile umut ışığına her zaman sahibiz. Önemli olan onu ortaya çıkarabilmek, açabilmektir.
Evrende her maddenin canlı veya cansız bir enerjisi vardır. Cansız diye bu enerjiyi yok sayabilir miyiz? Bu yüzden, ben bu ışığa karanlığı delen sihirli ışık demeyi tercih ediyorum çünkü gerçekten sihirli bir etkisi var. Umarım siz de bir gün onun büyüsüne kapılırsınız. Hadi hep beraber o ışıkları teker teker bulalım ve açalım. Yolumuzu gösterip önümüzü aydınlatmalarına izin verelim. Bu ışığı çevremize de yayalım, dünyayı ışıklandıralım.
Tabi ki bu ışığı yayalım deyip beynimizi ve kalbimizi sıkça kullanırken bunu yaşamımızın ve yaşantımızın her anına yaymalı tüm hareketlerimizle bunu göstermeliyiz de. Birlikte yapacağımız en küçük güzel hareket, tutum, halka halka evrene yayılıp hiç beklemediğimiz bir zamanda bize ve inançlarımıza öyle bir hizmet eder ki biz bile şaşırabiliriz.
Teknolojinin nimetleri kullanılarak yapılan güzelliklerin ve iyiliklerin tanıtılması, destekçilerin artması, haberleşmenin kolaylaşması bizim attığımız adımlarda daima bize yardımcı olacaktır.
Son dönemde gençliğin sahip olduğu artan eğitim düzeyi, inançlarına olan yoğun bağlılık ve sosyal bilinç değerlendirmelerinin fazla oluşu yapabileceklerimi kolaylaştırmaya yarayacak ve güzel evren için adım atmamızı basite indirgeyebilecektir. Onlar biliyorlar ki para ve onun gücü ne evreni değiştirmeye ne de doğayı nötrlemeye yetmiyor. Para sadece yaşamı sürdürmeye yarayan bir araçtır. Hiçbir zaman doğanın ve yaşamın üstünde bir değere sahip olamaz.
Öyle insanlar görüyorum ki çevrelerini güneşmişçesine aydınlatıyorlar. Onları gördükçe iyiyim, iyimserim demeye utanıyorum ve bu beni daha da güçlü kılıyor. Daha iyisini yapabileceğime daha da çok inanıyorum ve kendimi geliştirmek için bir neden daha buluyorum.
Atamızın halkına güvenerek bir lidere ihtiyaç duymadığını anlatan “Eğer hala ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteyseniz ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.” sözü de her bireyin kendi başına bir şeyler yapabileceğini anlatır bize. Siz de ne beni, ne başkasını, kimseyi beklemeyin. Kendiniz başlayın. Unutmayın ki muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. 


önceki eser / sonraki eser