Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: mutlu1463
Eser Sıra Numarası: 160222eser20
UMUT EDİYORUM

   Genç bir kızım ben, ileriki hayatım için hayallerim ideallerim farklı düşüncelerim var. Evet, olmak istediğin yerler yaşamak istediğim koşullar ve sahip olmak istediğim bir hayat var ama ben ne olursa olsun bütün zorluklara rağmen umutluyum. Çünkü insanın bir umudu olmazsa bu hayatta hiç çabalamazsa hiçbir şey olamaz.
Benim umudum var her şeye karşı. En zorlayıcı olaylara karşı bile. Mutlu olmayı iyi şekilde yaşamayı hayata karşı iyi ve pozitif bakmayı herkes öğrenmeli. Bu belirsiz hayatta ne olacağını bilemiyor olsak bile pozitif olmak bir umut ışığıdır, yol göstericidir.
Yaşayan tüm insanlığın farklı amaçları vardır bu Dünya'da. Ben ileriye umutla bakıyorum, çünkü bu insanlık için önemli bir şey yapmak istiyorum. Faydalı olmak kuşaktan kuşağa iyi şeyler aktarmak yararlı bir genç bir kadın bir anne olmak istiyorum. Sadece biz yaşamıyoruz bu koskoca  dünyada tüketerek yaşamayız sadece. Bazen üretmek de gerekir; farklı bir şey ortaya çıkarmak, hayatımıza renk katmak başka insanların hayatlarına dokunmak gerekir.
Her şeye rağmen ileriye umutla bakıyorum. Çünkü ben Mustafa Kemal'in torunuyum. Onun gibi ileriyi görüp umut ediyorum. Ileriye umutla bakıyorum ki onun bize emanet ettiği bu güzel vatanı nesilden nesile taşıyabileyim. Umut edeyim ki onun fikirleriyle yürüyüp ülkemi koruyup kollayabileyim, sahip çıkabileyim. Atama yakışır ve umutlu ileri görüşlü bir birey olabileyim.
Düşlediğim hayatı yaşamak kendime güzel bir hayat kurmak çocuklarıma torunlarıma fayda sağlayacak işler yapmak istiyorum. Bunun için umut etmem lazım istemem gerçekleşmeyeceğini bilsem bile küçük bir umudun olması lazım. Çünkü ne demiş küçük bir kulüpken bu günlere kadar yükselerek gelip günümüzün en iyi spor kulüplerinden biri olan Arkasyöneticileri:"Her şey hayal etmekle başlar!" Onlar bu sloganla bugüne kadar gelmişler hep umut etmişler bu günlere gelmeyi.
  Bende umut ediyorum ki hep güzel bir dünyada yaşayalım. Tüm dünya ve insanlık adına tüm belirsizliklere ve zorluklara rağmen umut edelim ki güzel bir gelecek ve yaşanabilir güzel bir dünya bırakalım gelecek nesillere. 


önceki eser / sonraki eser