Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: mavigül0001
Eser Sıra Numarası: 160222eser43
    İÇİMDEKİ İYİMSER
   Hayatta sana sadece iki tercih hakkı veriyorlar.İyimserlik veya Kötümserlik.Aslında insan tam anlamıyla iyimser olamaz,ne kadar ben iyimserim dese de bir o kadar da kötümserdir.Çünkü bunu diyen kişiler istemez kötümser olmak,neden istesin ki? Kötümser    olduğunda hiçbir şey iyi gitmez sanki,içine kocaman bir kaya oturmuş gibi olur,nefes       alamazsın.Ama iyimserlik öyle değildir,kötümserliğin aksine bir anne kucağı kadar  şefkatle karşılar insanı.
Ve bir şey daha var hayat kötümser olunamayacak kadar kısa ve herkes bunu biliyor aslında.Öyle  ise  düzeltemeyeceği şeyler yapmadan insan, kendine bir çeki düzen vermeli değil mi?
İyimser insan hayatın tadını alan insandır.Çünkü eğer iyimsersen,renkler daha canlı,su daha berrak,duyduğun o bütün sesler bir melodi edasıyla gelir kulağına.
Kalabalık bir sokaktan geçtiğinizi düşünün,etrafınızda bir sürü insan var,hiçbirini tanımıyorsunuz ve hepsinin hayatları bir şelale edasıyla farklı  yönlere akıyor.Bazıları üzgün,bazıları mutlu,bazıları...
Ama aralarından biri dikkatinizi çeker,işte o insan iyimser insandır,niye mi?Gözleri pırıl pırıldır ama ağlamaktan,göz yaşlarından değil,mutluluktan.Çünkü iyimser insan mutlu insandır.
Ben  iyimserim çünkü bıktım üzgün olmaktan,sıkılmaktan,bunalmaktan,kendimi dört duvar arasında  hapsolmuş gibi hissediyorum ve bundan nefret ediyorum.
Ben  iyimserim çünkü yaşamı,yaşamayı ve en küçük şeylerden bile mutlu olmayı seviyorum.Bazen yemyeşil bir ormana ya da  masmavi bir denize bakıp sadece  huzur bulmayı seviyorum,o an içim öyle bir huzurla doluyor ki,derin bir nefes alıyorum ve kimsenin o doğal muhteşemlikle arama girmesini istemiyorum. Ben iyimserim çünkü kendimde görebildiğim olumsuz özelliklere rağmen iyi yönlerimi de görebiliyorum.Sonuçta kimse mükemmel değildir,değil mi?
Bazen insan sadece ben iyimserim der.Ama ben iyimserim sözünü gerçek kılmak için insanın her kötü olaya karşı gülümsemesi gerekir.
İşte ben bu yüzden iyimserim tam olmasa da  yarı yarıya.


önceki eser / sonraki eser