Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: mavi4760
Eser Sıra Numarası: 160218eser24
AKRANLARIMA ÖĞÜTLER


İyimserim, çünkü hayat karamsar olmak için çok renkli. Hayatım boyunca her yaşadığım olaya farklı farklı pencerelerden baktım. Eminim ki eğer vazgeçmezsen her şey olacak. Aşıksan vazgeçme, okulunda başarılı değilsen vazgeçme, ailenle anlaşmazlık yaşıyorsan vazgeçme.Sadece sabret ve doğru zamanı bekleyip,doğru hamleleri yap.Bana göre hayatın iki kuralı var; iyimser olmak ve asla vazgeçmemek. 
Bir an gelir yeter artık dayanamıyorum dersen aynanın karşısına geç ve daha çok gençsin, yaşadığın bu zorluklar bir gün son bulacak, de. Eğer buna inanırsan her şey bir gün istediğin gibi olacak.Ama yaşadığın zorluklara karşı yenik düşersen seni kimse kurtaramaz, kendin bile!

Çevrende senin yıkılmanı dört gözle bekleyen insanlar olacaktır her zaman. Hiç birine aldırış etmeden yoluna bak, o kadar uzun ki bu yol ! Geçmişte yaptıklarının sadece bir önemi var; yaptıklarından ders alıp tekrar yapmamak. Şu anda kendin için yaptığın her şey senin geleceğini belirliyor. Unutma; kaderimiz bizim kendi çabamıza bağlıdır .Hayallerini gerçekleştirmek için çabala ve her zaman için en güzelini düşün. Ben yapamıyorum dediğin sürece kaybetmiş olursun. Biz bu hayata kaybetmek için gelmedik.Kazanmak için geldik. Şunu diyebilmelisin kendine:’’ Ben her şeyin en güzeline layığım’’. Sabah uyandığında ,aynaya baktığında bugün de çok güzelim diyebil kendine. İlk önce kendini sev  sonra dünyayı sonra insanları.Sana zaman zaman başaramayacaksın diyenler olacak .Burada yapman gereken onlara  başarabildiğini ve daha da başarılı olabileceğini göstermek.Hayat bize her zaman güzel şeyler sunmaz. Onları güzel yapmak bizim elimizdedir.Eğer her şeyin güzel olması için çabalarsanız emin olun bir gün her şey tam da istediğiniz gibi olacak.Hayatında her zorlukla karşılaşacaksın, belki ailen tarafından belki arkadaşların tarafından her zaman bir sınava tabi tutulacaksın.Zaten hayat hep bizi bir şeylerle sınar. Önemli olan vazgeçmemek, hayat sana git dedikçe üstüne üstüne gideceksin. Her şeyin anlamı orada başlıyor zaten. Zorluklar seni değil sen zorlukları alt edeceksin.

Ben aynaya baktığımda gözlerimdeki ışığı görebiliyorum .Bu ışık hiç sönmeyecek, her zorluğa her sıkıntıya her güzelliğe bu gözlerle ve yüreğimle bakıyorum.Şimdi sıra sende .Aynanın karşısına geç ve ‘’her şey her zaman çok güzel olacak’’ de.Bazı şeyler yolunda değilse düzeltmeye çalış.Eğer her şey yolundaysa huzuru bulmuşsun demektir.Elinde tut ve kaybetme onu. İki kuralı unutma : İyimser ol ve asla vazgeçme. Umutluyum sizler de umutlu olun.İyimserim, sizler de iyimser olun…