Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: irem2450
Eser Sıra Numarası:160118eser03


  HAYATIN HER ANINDA UMUT


      İleriye umutla bakıyorum. Her zorluğa rağmen hayata gülebiliyorum. Öyle olmamız gerekmiyor mu zaten? Geleceğimizden umutlu, geçmişimizden bir hayli kaygılı olsak da, iyimserlik yüzümüzde ve kalbimizde hiç yıkılmayan koca bir çınar ağacı.
Küçücüktüm daha tüm belirsizliklerin üst üste geldiğinde, ben hala kumdan kale yapıyordum. Biliyordum sadece kumdan kale olmayacağını ama ondan yapacağım kaleyi hatta bir kaç saniye sonrasını bile umutla bekliyordum. İyimserliğime veriyordum başıma gelen her zorluğu. Her zorluğu eşeleyip hayata tutunma noktasını yakalıyordum. Olaylara ilgiyle yaklaştım. Hep iyi gücümü kullanarak çözümler aradım. Her şeye rağmen ileriye neden umutla bakıyorsun? Diye sorduklarında, en etkili cevabım "İyimserim " olmuştur.  
İlerlememi engelleyen en büyük sorunlarımda bile, iyi gücümü kullanarak zirveye ulaştım. Karşıma çıkan sorunlarla ilgili istişare yapmaktan, iyimserliğe gönül adamış insanların iki kelamını umutla beklemekten hiç yorulmadım. İlk çözümüm benim sorunumu gidermedi diye hiç bir zaman pes etmedim, direndim. Küçükken kurduğum hayallerimin peşinden gittim en büyük umutla, en büyük engellere rağmen.
Yaralı gönülleri fethetmek, karanlıklara ışık olmak insanları insan olduğu için sevmek, onları olduğu gibi kabul etmek, değişen hırpalanan insanlığı tekrar ayağa kaldırmak için, sevgi tohumlarını yeşertmek için merhamet duygusunun bir gün canlanıp, kalplerde yer edeceğinden umutluyum.
Az da olsa insanlık için çırpınan vicdanlardan umutluyum. Hayatın bütün keşmekeşliğine inat dil, din, ırk ayrımı yapmadan vicdanların, aklıselimin bir gün her şeye galip geleceğini umut ediyorum.
         Evet, fark ettim, sende farkına vardın hayatında seni endişelendiren belirsizliklerini yenmeyi, onlara karşı nasıl güçlü olacağını. En güzel onlardan karşıma çıkan engellerini, en güzel hayallerini düşünüp umut yolculuğuna kapandığın anda ki mutluluğunu kimsenin elinden almasına izin verme. Hayatının en ücra köşesindeki belirsizliğine karşı dimdik durmanı sağlayan umudunu, en büyük etken olan iyimserliğini yitirme. İçinde en büyük sır olarak sakla. Genç yaşında karşına çıkan tüm belirsizliklere rağmen hayata umutla bak.  önceki eser / sonraki eser