Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: gemici2234
Eser Sıra Numarası:160211eser02


GÜNLERDİR BİZİ GELİŞTİREN
    Her gün türlü türlü olaylara şahit oluyoruz şu dünyada. Savaşlar, krizler, göçler, kavgalar daha niceleri ama yine de  umudumu yitirmiyorum çünkü bizler düşünen ve zorluklara göğüs geren canlılarız. İnsanlar birbirini seviyor ama kavgalarından da vazgeçmiyor. Sürekli bir kırıcılık ….  
  Yarından umutluyum çünkü biliyorum ki bizler aynı ateşin etrafında oturup ısınırız. Bir bağlama sesi bizi birbirimize kilitler, ağlatır. Birimizin acısını en iyi bir diğerimiz anlar, o koşar yardıma. Ağlarız bazen ama yine de umutlarımızdan kopmayız. hayat zor mu hem de çok. Ama yarını çok seviyorum ve yarınlar hep var olacak bizi kurtaracak birbirimize bağlayacak. Tek yumruk oluruz en ufak sorunda birimizin canı acısa her birimiz diğerinin acısını kalbimizde hissederiz. Birbirimize kol kanat açar her sıkıntıyı birlikte göğüsleriz.  Aynı filme güler, aynı filme ağlarız. Hiçbir şey olmasa bile sabahın kendisi bir umuttur. Gecenin o karanlık umutsuz sisi birdenbire dağılır yerini umut dolu harika bir güne bırakır. Gün doğmadan neler doğar demiş atalarımız.  Günü değiştiren şey kendi deneyimlerimiz, günden güne olgunlaşan benliğimiz aslında her gün bize bir şeyler katar öğreniriz öğrendikçe gelişiriz.  Her günün bana kattığı katma değer geleceğe umutla bakmamı sağlıyor. Sıkıntılar da bize çok şey kazandırır.  O zaman anlarız ağlamalarımızın boşa olmadığını o zaman güleriz işte.    
      Annesinin o çok sevdiği bisikleti almasını umut dolu gözlerle  bekleyen bir çocuk gibi bakıyorum yarınlara. Yaşanılan kötü olayların hiçbiri kalıcı değil, ama bu kötü olayların bize kazandırdığı deneyimler kalıcıdır. yüzyıl sonra da dünyada  insanlar olacak. Her insan hayatına girdiği bir diğer insana bir şeyleri fark etmesini sağlayacak.  işte bu yüzden yarınlardan umutluyum.
   Toprakta filizlenen bir tohum gibi içimde her gün umutlar filizlenir benim. Bu umutlar beni sıkıntılarımdan arındırır. Yeni mutluluklara yelken açarım.
 O masum çocuklara bakar daha umutlanırım. Çünkü dünyadaki  geleceğimiz umut denizi taşıyan çocuklarımızdır. İnsanı ayakta tutan umutlarıdır. Hastanelerdeki hastaları yaşatan hayata bağlayan şey iyileşme umududur. Ben de umutluyum herkes birlik olacak hayattan bu yanlışlar düzelecek, sıkıntılar da bitecek.
 önceki eser / sonraki eser