Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: elhan1928
Eser Sıra Numarası: 160218eser04UMUDUN YOLCUSU
Gözyaşımızın içinde barınan sevdaları, acıları, yıpranmaya yüz tutmuş alışkanlıkların değişime ihtiyacını, en önemlisi kör kuyularımızda sakladığımız ümitleri gün yüzüne çıkaramayan korkaklığımızın karşısında durmak, adım attığımız her yere saadetimizi götürmektir. Geleceğe umutla bakmanın yolu saadete inanmaktan geçer.
Sonbaharın hazin dolu sessizliğini dinlemek, ilkbaharın aşk dolu senaryosunu izlemek hayattaki güzel değerlerden birkaçı. Yaşama zevkini tadabildikçe kaybolabileceğimi umursamadan kendi semalarımda uçabiliyorum. Özgürlüğün bana bıraktığı etki hayal dünyama bile sıçrayabiliyor. Hayal edebildikçe, yaşayabildikçe içimdeki kelebeğin sevinç çığlıklarını duyabiliyorum.
Ömrümün hırsızı olabilecek her şeyden uzak durmam gerektiğini biliyorum. Olgun düşüncelerle ufkumu genişletebildikçe Atilla İlhan’ın o güzel hayatından okuduğum bazı kesitleri hatırlayıp vakur davranışlarının karşısında insanın ne kadar gelişebileceğinin farkına varıyorum. Siyasi kavgaların içerisinde insana ait olanı bulup çıkaran, yaşanmışlığın sesi olmak için çabalayan Atilla İlhan geleceğim için örnek alabileceğim muazzam yazarlardan birisi.Çünkü ben gecenin sarhoşluğundaki yıldızlara aşık, karanlığın içindeki aydınlığa ulaşmayı ümit eden birisiyim. Hayattan bu kadar beklenti içindeyken bir mum daha yakıp etrafımı aydınlatmak için çabalıyorum. Öğrenmeye, kitaplara aşık, mutluluğa aşık, güzel duyguların izini süren bir dedektif gibiyim. Bazen gülüyorum, bazen ağlıyorum ama şu genç yaşımda geleceğimi daha fazla süsleyebilmekten hiç vazgeçmiyorum.
Zaman geçiyor ve bana ait bir tane hayat var. Kendi hayatımın ustamı olmak amacım, tek ihtiyacım saadet. Ağaç titrese ürperiyor, güneş açarsa şükrediyorum. Geleceğe umutla bakmanın dayanılmaz hafifliği içinde ufka doğru yürüyorum.


önceki eser / sonraki eser