Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: ela1583
Eser Sıra Numarası: 160216eser02
İYİMSERİM ÇÜNKÜ…


    Hayatta çaresiz kalabiliriz , yolumuzdan sapabiliriz , doğru ile yanlışı iyi ile kötüyü birbirine karıştırabiliriz . İşte asıl yolculuğumuz buradan sonra başlıyor . Çaresiz kalmak güçsüz düşmek değildir , yeniden ayağa kalkabilmeyi hatırlamaktır. Doğru ile yanlışı karıştırmak hata değildir , es geçilen güzelliklerin farkına varmak için bir sınavdır. Her insan yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen gülümseyebilmek ve dimdik ayakta durabilmek ister.        
Herkes gibi bende gülümseyebildiğim kadar iyimserim .
     
    Çağımda yaşadığım tüm olumsuzluklara rağmen iyimserim çünkü , insanların kötü yanlarının derinlerinde iyiliğin koskoca bir yarın olduğunu biliyorum . Olumsuzluklar karşısında çaresiz kaldığını düşünenlerin yanı sıra mutluluğa ve güzelliklere koşmak isteyenler olduğunu düşünüyorum . Hala hayal kurabilen masum çocuklar tanıyorum . Bir çocuğun kalbindeki ışığın bütün bir dünyayı aydınlatabileceğine dair inancım tam . İyimserim çünkü , gözlerinde çiçekler yeşertip  gözyaşlarıyla sulayan minik bedenlerin merhametine ihtiyacım var . Düşünen ve fikirlerini ‘’O ne der ? ‘’  ‘’ Bu ne der ? ‘’ demeden korkusuzca söyleyebilenlerin olduğunu görüyorum . Yarınlarım için ümitliyim çünkü , yüreğinden sevgi taşan kalplerden , elleri birbirine değince dünyayı güzelleştirebilecek insanlardan haberdarım. Ümitliyim çünkü , hala varım ve hayata katabileceklerime , insanların yüzlerinde gülücük , dudaklarında bir mutluluk şarkısı olacağıma inanıyorum . Dünyada bunca güzellik varken gülmeye hasret bunca insan ,  hissizleşmiş bunca ifade ,  huzur kokan minicik eller varken vazgeçemem savaşmaktan . Biliyorum , biliyorum ki bir koca yürek birde tatlı dil yeter iyilik dolu kalplere ulaşıp değebilmem için .  
       
    Hayat karşıma hangi zorluğu çıkarırsa çıkarsın  iyimserim çünkü bakmanın bin bir türlüsünü gördüm , sustum . Çünkü bağırmak insanı yüceltmiyordu . Sessiz kalarak da avaz avaz doğruları haykırabileceğimi biliyordum . Bu beni yalnız ve bitkin biri yapabilir ama öz saygımı korur ,  kendimi aşabilirim ,  kendimi aştıktan sonrada geri kalanları iyimser olmaya çağırabilirim. İşte bu yüzden umut doluyum . Bütün dünya bana karşı olsada ben bütün dünyayı iyiliğe ve güzelliğe götürebilirim .
       
    Çocukken salıncaktan düşerdim . Alnıma vururdu salıncağın oturağı ,alnımdan öpsünler isterdim . Düştüğümde kalkmak için ihtiyacım olan en önemli şey sevgi . Bana şehrindeki en kalabalık caddede ellerini iki yana açıp insanları kucaklamaya çalışan çocuktan ve ona hiç çarpmayan insanlardan bahset , bahset ki o çocukla bir olup onun sevgisiyle değiştirebileyim bu dünyayı . Ve bana anlat iyiliğin neleri aşacağını , sevginin nelerle baş edebileceğini , inanmakla nasıl güzel günlere gidileceğini anlat . Ben her şeye rağmen bu koca mavi küreyi sevgimle , ümidimle , cesaretimle değiştirebileceğime inanıyorum , seninle başaracağım . Elimi tut . Barış ,  kardeşlik , güzellik dolu savaşsız mutlu bir dünya için elimi tut . önceki eser / sonraki eser