Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: ecde1219
Eser Sıra Numarası: 160222eser70İYİMSERİM ÇÜNKÜ

Dünyamızda neyin ne zaman olacağını bilemiyoruz.Bugün her şey çok iyi giderken bu şin tam tersi de olabilir.Hiç beklenmedik kavgalar hatta daha büyük düşünürsek savaşlar,patlamalar,göçler…Hayatımızda her şey planlamışken geleceğe dair hedefleri,hiç beklenmedik bir biçimde belki de bunların kat ve kat  büyükleri başımıza gelir.Peki,biz bunların başımıza gelme olasılığını bilmemize ragmen neden gelecekten umutluyuz,iyimseriz?

  Öncelikler herkesi hayata bağlayan unsurlar vardır.Kimimizin ailesi,kiminizin kazanma ve başarı hırsı,kiminizin ise sadece ileride mutlu olma isteği.Ama bana gelicek olursak iyimserim çünkü yapmak ve tamamlamak istediğim birtakın şeyler var.Herkesin bu dünyaya bir misyon için geldiğine inenırım.Insanlar ümidini kesmemeli.Em başta da dediğim gibi bir şeyin iyi tarafı gerçekleşirken neden bir anda kötüsü gerçekleşir? Belki de biz öyle olmasının daha büyük bir ihtimal olduğunu düşündüğümüzdendir.Eğer biz olumlama yapar ve olucağına inanırsak o kötü şeylerin bir anda iyi olmaması için hiçbir sebeh yok!Bel ki de gelecek hakkında negative olduğunuzu düşünüyorsunuzdur.Ama bu konuda bağımsız olarak size gelecek ile ilgili planlarınız,hangi okulda okumak istediğiniz,hangi meslekte mutlu olacağınız sorularından birine bile cevap verebiliyorsanız,sizinde gelecek için umutlarınız yani iyimser olmak için sebebiniz vardır.

  Eğer bir hafta için bile iyimser olmayı en azından daha az negative olmayı denerseniz karşınıza  iyimser olmak için daha fazla sebep çıkacaktır.Belki de bakarsınız yeni fırsatlar kapınıza çıkar.Bol iyimserli günler!


önceki eser / sonraki eser