Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: doğan4041
Eser Sıra Numarası: 160218eser02
İYİMSERLİK
       Tüm olumsuzluklara rağmen iyimserim çünkü iyimserlik erdemli insanların yapabileceği zor bir davranıştır. Edinilmesi kolay fakat sürdürülebilmesi çok zordur. Bu yüzden herkes iyimser olamayabilir.
Bizler bu ülkenin geleceğiyiz. Bu ülke bizlerle ayakta kalıp geleceğe umutla bakacak. İyimser olmayıp olumsuz düşünürsek bu ülke ekonomik, sosyal, bilimsel ve diğer tüm alanlarda geri kalır ve gelişemez.
Tüm olumsuzluklara rağmen iyimserim çünkü bir başarı elde etmek için iyimser olmak gerekir çünkü beynimiz neye şartlanırsa onu gerçekleştirir. Bizler bu başarıyı elde edince hem biz hem de ülkemiz kazanır. Eğer biz olaylara olumsuz bakarsak birçok kaybımız olur. Mesela insanlar geleceğe umutla bakamaz, ülkemiz bilimsel olarak geriler, aile içi kavgalar artar, gereksiz yere insan ölümleri artar, polis, jandarma, zabıta, öğretmen, doktor, görevini yapamaz ve ülkemiz giderek gerilemeye başlar. Bu gerileme ülkenin dağılmasına bile sebep olabilir. Bu dağılma en çok diğer ülkelerin işine yarar çünkü güzel ülkemiz Türkiye dağılırsa diğer ülkeler her alanda gelişir. Ticareti kolaylaşır çünkü karşılarında ekonomisiyle dünya devi bir Türkiye yoktur. Turistik alanda gelişir çünkü en çok yabancı turist çeken ülkelerden biri de Türkiye’dir. Bilimsel alanda gelişir çünkü Aziz SANCAR gibi “Nobel Ödülü“alan bir bilim insanı karamsar olursa bilimsel çalışma yapamaz ve diğer ülkeler bilim alanında da öne geçer. Bu yüzden diğer ülkeler Türkiye’nin daha geri kalıp daha da gerilemesini ister.
    Sonuç olarak ben bu ülkenin geleceğiysem bu ülkenin gelişmesi, bizden sonraki nesillerin rahat bir hayat sürmesi ve gençlerin geleceğe umutla bakması benim görevimdir. Bu görevimi hakkıyla yerine getirmek için çok çalışmalı ve tüm olumsuzluklara rağmen iyimser olmalıyım.
Bütün şartlar hep olumsuza gitse ve hiçbir şey istediğimiz gibi olmasa da yazar ne güzel söyler: “Nefes alıyorsak ümit var demektir.”


önceki eser / sonraki eser