Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: buse1905
Eser Sıra Numarası: 151110eser01UMUT HEP VAR
Hayatımda karşıma birçok olumsuz olay çıkıyor. Bazen düşünüyorum bu yolda devam etsem mi? Bu yolu yarıda mı bıraksam? Hayatımda iyimserim çünkü başarılı bir yolda ilerlemem lazım, öğretmenlerimin, ailemin emeklerini boşa çıkarmak istemiyorum. Hayatım boyunca kimsenin önünde eğilmek, kimseye muhtaç olmak istemiyorum. Kendimi ve ailemi kimseye muhtaç etmek istemiyorum. Lise hayatımda çok çalışıp, iyi bir bölüm kazanıp, ailemi, kendimi ve başarılı olmamı sağlayan öğretmenlerimi mutlu edeceğim.
Kin, nefret, pişmanlıklar yaşamak istemiyorum. Kalbimi kötülüklere hapsetmeden iyiliklere kilitleyeceğim. Kara günlerim olduğu zaman o günleri atlatmak için çabalayacağım. Hep mazlumun, güçsüzün yanında olacağım. Olumsuzluklar, kötülükler karşısında hep dimdik olacağım. İyimser olacak, kötümser olmayacağım. Çünkü üzgün olmak istemiyorum. Hayaller kuracak, bunları gerçekleştirmek için çabalayacağım.
Kara günler elbette olacak, bu kara günleri umursamazsak biz de kararır, çürür, küfleniriz. Yüzümde hep bir gülümseme, bir umut ışığı olacak. O umut ışığının söndüğü gün her şeyin bittiği gün olacak. Bu yüzden hiç umut ışığım sönmeyecek, parlamaya devam edecek. Her olumsuzluğa olumlu bakacağım. Bu olumsuzluğu çözmek için çabalayacağım. Hep Azimli ve kararlı olacağım. Çünkü benim önümde uzun ve hiç bitmeyecek bir yol var. Bu yolun bittiği zaman hayallerimi, umutlarımı gerçekleştirmiş olacağım. Kendimi olumsuzluklar karşısında kabuğumun içine girmeyecek bu kabuktan azimli bir şekilde çıkacağım.
Hep azimli ve kararlı olacağım…
Umut ışığım hiç sönmeyecek…
Kabuğumdan çıkacağım…


önceki eser / sonraki eser