Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: beyaz1453
Eser Sıra Numarası: 160220eser14
                               IŞIĞIM UMUDUM, UMUDUM GELECEK

      Git gide içeride büyüyen felaketler günü geldiğinde yıldırım gibi düşerse üstüme diye içimdeki korku ruhumu sardı. Henüz çok gençken başladı korkularım Çünkü bütün bu olumsuzlukların bir gün son bulacağına dair hiçbir ümidim yoktu. Sadece korku vardı içimde ve iyiye dair hiçbir şey…

     Peki umut neydi? Umut olumlu sonuçlar çıkabilme ihtimaliydi. Ve benim içimde ihtimallere zerre kadar yer yoktu.  Sonra bu ağır yük altında ezilen bedenim bir nebze olsun yorgunluğunu atmak için gözlerini kapadı. Ve gördüklerim umudum oldu. Bir ışık çıktı önüme öyle bir gel deyişi vardı ki bana ve yürüdüm ona doğru içerisine girdiğimde daha önce hayalini bile kurmaya korktuğum bir hayat gördüm. Küçükken hayalini kurduğum mesleğimi almıştım elime ve o eli tutan bir çocuk ne olduğunu anlamadan beni peşinden gitmem için zorladı gittim bende bu senin geleceğin dedi. Son vermek istediğin hayatın,  bu parlak yüzünü yaşatmakta son vermekte senin elinde dedi. Bu cümleler benim güzel rüyamın sonu oldu ve benim başlangıcım.

Ve ben hayatın bu iyi yönünü gördükten sonra diğerlerinden hep bir adım önde oldum. Beni onlardan ayıran şey Hayata iyi yönden bakmak oldu. Yaşadığım olumsuzluklar karşısında bardağın dolu tarafından bakmayı bildim. Evet belki bardak boştu ama benim onu dolu göstermek için birçok sebebim vardı. Ben iyimserdim çünkü hayallerim var. Ve ben hayallerime ulaşmak için tüm bu olumsuzlukları nakavt eden bir şampiyondum.
Dünya genelinde yılda en az 1 milyon insan intihar ediyor. Bu intiharların sebebide çoğu zaman borç ve ayrılık oluyor. Ben bu insanlardan olmak istemediğim içinde hayata iyi yönden bakmayı tercih ediyorum.  Evet hayatta çoğu zaman şans bizden yana olmayabilir. Bazen kendimizi çok yalnız hissedebiliriz, hatta çoğu zaman . Hayatımızda geriye dönüp baktığımızda heba olmuş bir geçmiş görebiliriz. Geçmişi çok iyi olmayan insanlar olarakta gelecekten bir beklentimizde olmayabilir. Bizden yüksekte olan insanlar tarafından aşağılandığımız zamanlar, fiziksel görünümümüzle alay eden bir sürü bencil insanda olabilir. Ve tüm bunları geride bırakmam için hayat bana bir şans vermeyebilir.
O halde ben hayata bir şans veririm. Ben iyimserim çünkü hayallerim var. Çünkü kendimle barışığım ve ileriye yönelik düşünebilirim. Ben bu dünyada başıma gelen tüm kötülüklerin içinden sadece hayatın bana sunduğu nimetleri ayıkladım ve ancak ondan faydalandım. Geçmişim heba olduysa ne olur ? Gelecek benim, gelecekteki zirve benim. Geleceğin beni değil benim geleceği kurmam lazım. Ben iyimserim çünkü tüm bunları düşünebilme kabiliyetine sahibim. Beni aşağılayanlar benden yüksekte değil. Çünkü hayata bir şans verirsem bir gün onların üstünde olacağımı biliyorum. Ben iyimserim çünkü benim ümidim var.

       Önemli olan ışığı bulabilmek ve onu hissedebilmek. Artık bir beklentiniz kalmadıysa hayattan ışığınızı arayın ve onu bulun. Çünkü hayat çabuk kazanılan bir şey değil ve onu kaybetmekte bu kadar kolay olmamalı. Ardımızda bırakacağımız çok şey var. İçinizdeki iyilik her şeyi değiştirebilir. Benim ışığım umudum oldu umudum ise geleceğimi sundu.