Konusu

Genç yaşınızın tüm belirsizliklerine rağmen, ileriye umutla bakmanızı sağlayan etkenleri bizlerle paylaşınız. İyimserim çünkü...


26 Şubat 2016 Cuma

Yazar Rumuzu: acan9999
Eser Sıra Numarası: 160222eser54
ACABA


Acaba diye başlıyor cümlelerimiz;
Acaba üniversiteyi kazanabilecek miyim, ileride istediğim iş ve spor kariyerime kavuşacak mıyım, gibi bir sürü geleceğe dair acabalarımız oluyor. Sizce istediklerimizi göz önüne alırsak, acabaların bulunduğu bir istikbal çok sağlam olur mu? Tabi ki hayır! İstikbalimizin sağlam olması; kararlarımızın net olmasına, severek yapacağımız hedeflere ve tabi ki acabalarımızın olabildiğince az olmasına bağlıdır. Yapmamız gereken tek şey, hedeflerimize gereken zamanı ayırmaktır. Bu durum da bizleri yorar, korkutur ve boşvermişliğe iter. Bu ise işimizin şansa kalmasına ve bu şekilde zamanın gelip geçmesine neden olur. Her geçen gün daha da umutsuzluğa kapılır, geleceği değil geçmişi düşünür hale geliriz. İlerisi artık bizim için boş, sadece şans varsa dolu olacak günlere döner.
Bunların hepsi bir acaba kelimesinden kaynaklanıyor ve sonuçları hayata kötümser bakmamıza neden oluyorsa, ileriye dönük günlerimize, yapabileceklerimizi düşünerek, acaba (kötümser) yönünden değil de, acabasız (iyimser) yönünden baksak ne olur sizce?
İyimserim, çünkü; hedeflerime ulaşmama günlerim, haftalarım, aylarım hatta ve hatta yıllarım var. İyimserim, çünkü; bu hedeflerimi gerçekleştirebilirim, netim, kendi yolumdayım. İyimserim, çünkü; gencim, gelecek bana aydınlık.
Sizce geleceğe yürüdüğümüz bu yolda düşüncelerimiz geleceğimizin büyük bir kısmını kapsamıyor mu?önceki eser / sonraki eser